Casa Aconchegante Em Correas! Villa
| WiFi Wi-Fi | Swimmingpool Opvarmet swimmingpool | Aktiviteter Golfbane Billard-/ poolborde |
| Spa og afslapning Damprum | Mødefaciliteter Møde-/ banketfaciliteter | Rygning Rygning tilladt på de udpegede områder |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Beliggende 10 minutters køretur til Raul de Leoni Culture Center, har Casa Aconchegante Em Correas! Villa udsigt over haven. Denne indkvartering byder på en sauna.
Indkvarteringen ligger 15 minutters kørsel fra Lago de Noqueira. Centrum for Petrópolis er mindre end 4 km væk. Romano Russo og Xodo - Armazem Contemporaneo serverer forskellige retter 650 meter derfra. Du kan komme til Bonfim - Petropolis om få minutter i bil.
Gæster er velkommen til at bruge 4 badeværelser.
Casa Aconchegante Em Correas! Villa har en året rundt udendørs pool til afslapning.
- Lufthavne
- Galeao72 km
På hotellet
General
- Rygning tilladt på de udpegede områder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
- Vagtservice
- Omklædningsrum
- Kamin
- Røgdetektorer
- Brandslukkere
Måltider og drinks
- Kedel
- Udendørs spiseområde
- Picnic område/ Borde
Aktiviteter og afslapning
- Opvarmet swimmingpool
- Udendørs pool
- Strandparasoller
- Solseng
- Have
- Grillfaciliteter
- Fritids-/ TV værelset
- Sauna
- Damprum
- Golfbane
- Billard-/ poolborde
Services
- Husholdning
- Vaskeri
- Dagligvare shopping service
- Møde-/ banketfaciliteter
På værelset
- Klimaanlæg
- Varme
- Minibar
- Patio
- Havemøbler
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Strygeservice
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor kan vi parkere vores bil i Casa Aconchegante Em Correas! Villa?
Gæster på Casa Aconchegante Em Correas! Villa kan parkere deres bil i gratis privat parkering. - ❓
Hvor langt ligger RIOgaleao - Tom Jobim International fra Casa Aconchegante Em Correas! Villa?
Der er 75 km mellem RIOgaleao - Tom Jobim International og Casa Aconchegante Em Correas! Villa.